Widows

WidowsCast and Crew

"Left with nothing. Capable of anything."

Cast

Crew

F
Francine Maisler
Casting
K
Kathy Driscoll
Casting Associate
K
Ken Diaz
Makeup Artist
J
James Harrison
Supervising Sound Editor
E
Emile Sherman
Producer
I
Iain Canning
Producer
J
Jennifer Rudnicke
Casting
M
Mickie Paskal
Casting
J
Joan Sobel
Additional Editor
N
Nancy Cavallaro
Costumer
M
Mark DeSimone
ADR Mixer
D
Daniel Curet
Key Hair Stylist
L
Lee Alan McConnell
Pyrotechnician
J
Joe Walker
Editor
B
Bergen Swanson
Executive Producer
B
Bergen Swanson
Unit Production Manager
G
Gregory S. Hooper
Art Direction
M
Merrick Morton
Still Photographer
B
Barnaby Smyth
Foley Artist
N
Nick Roberts
ADR Mixer
E
Eilam Hoffman
Sound Effects Designer
J
Jason Johnston
Boom Operator
T
Tanera Marshall
Dialect Coach
E
Eva Z. Cabrera
Script Supervisor
J
Jenne Lee
Art Department Coordinator
L
Linda D. Flowers
Hair Department Head
J
Joe Everett
Unit Publicist
C
Chris Mulsoff
Rigging Gaffer
J
Jessica Albertson
Assistant Costume Designer
T
Taylor Kannett
Truck Costumer
J
Jonas Jangvad
Color Assistant
E
Elizabeth Keenan
Set Decoration
A
Alison Griffiths
Visual Effects Producer
A
Amber Wakefield
Casting Associate
J
Jacqueline Fernandez
Makeup Artist
P
P.J. Haines
Chef
S
Scott D. Smith
Sound Mixer
P
Patrick Edward White
Pyrotechnician
N
Nicholas Hurst
Digital Compositor
E
Eve Doherty
Assistant Editor
S
Sam Paul Toms
Visual Effects Editor
B
Brad Robinson
Second Assistant Director
M
Matt Wallach
Colorist
M
Mariela Comitini
First Assistant Director
P
Philip Schneider
Property Master
T
Tish Johnson
Production Accountant
A
Art Bartels
Key Grip
M
Mary Lukasiewicz
First Assistant Editor
D
Dawn Gough
Assistant Sound Editor
K
Kristin Catuogno
ADR Recordist
D
David Sadler-Coppard
Visual Effects Supervisor
A
Aaron Southerland
ADR Mixer
J
Jerry Tran
Electrician
M
Michael Gaspar
Special Effects Supervisor
A
Alexis Jade Links
Casting Associate
A
Ann Meyer
Art Department Assistant
H
Heather Ratliff
Art Direction
M
Mike Tehrani
ADR Mixer
H
Hugh Sicotte
Conceptual Illustrator
W
William Newell
Gaffer
J
Jaime Dawkins
Libra Head Technician
V
Victor Capoccia
Set Decoration Buyer
B
Becky Marshall
Set Designer
G
Grace Carini
Art Department Assistant
K
Kaira Peyton
Set Decorating Coordinator
S
Sharon Samuels
Set Designer
L
Larry Szymanowski
Standby Painter
M
Michael Capulli
Utility Sound
R
Randall McDonald
Stunts
G
Greg Poljacik
Stunts
E
Ekaterina Doldjeva
Lighting Technician
C
Courtney E. Hayes
Set Production Assistant
K
Keith Partridge
Foley Mixer
A
Adam Mohundro
Boom Operator
G
Giorgio Pitino
Digital Compositor
J
Josh Sykes
Visual Effects Producer
K
Kristina Wood
Ager/Dyer
M
Molly Rose
Casting Assistant
C
Chris Francis
Color Assistant
G
Gene Fojtik
Grip
C
Chris Peterson
Grip
A
Andy Welker
ADR Mixer
R
Ronnie Mukwaya
Sound Mix Technician
L
Leo Pritchard
Compositor
G
Gareth Parry
Online Editor
L
Lucie Barbier
Color Assistant
A
Alison C. Rosa
Assistant Production Manager
K
Kevin Wisor
Best Boy Electric
R
Ryan A. Campbell
Electrician
D
Dan Giese
Electrician
J
Jeff Green
Electrician
C
Christopher Flurry
First Assistant "A" Camera
C
Chris Wittenborn
First Assistant "B" Camera
J
Jeremy Long
Gaffer
M
Mark J. France
Grip
J
Jake Chappelle
Rigging Grip
B
Brian Rebel Cummings
Rigging Grip
J
Jamika Wilson
Hairstylist
T
Trevor Greig
Costume Coordinator
C
Christy Juhnke
Set Costumer
S
Stefan Rorick
Extras Casting
E
Erin Stewart Tiedje
Extras Casting
J
Jessica Gisin Needham
Extras Casting
L
Leigh Myers
Digital Intermediate
B
Brittany McCoy Boardman
Script Supervisor
D
Davide Bigotto
CG Artist
M
Marjolein Verheij
Compositor
M
Mathew Crisp
Digital Compositor
E
Estevez Santos Elena
Digital Compositor
S
Simone Zuccarini
Digital Compositor
L
Luke Armstrong
Digital Compositor
G
Guillaume Ménard
Digital Compositor
L
Lars Andersen
Visual Effects Supervisor
R
Ryan Steinhouse
Pyrotechnician
L
Lizzie Campbell-Kelly
ADR Coordinator
J
James Cassidy
Sound Mix Technician
V
Valerie Morasso
Assistant Production Coordinator
J
Jonelle Castillo
Production Coordinator
M
Melissa Kaye
Production Coordinator
R
RoseMary Prodonovich
Production Coordinator
T
Tony Przbysz
Production Secretary
A
Amber Waters
Second Assistant Accountant
C
Christian Crocker
Travel Coordinator