Crew

S
Sheri Galloway
Assistant Editor
C
Catherine Harper
Foley
L
Leslee Feldman
Casting
M
Michael McCullers
Thanks
C
Chad Hammes
Thanks
D
David Dulac
Visual Effects Supervisor
D
David Dulac
VFX Supervisor
N
Nicholas Stoller
Writer
M
Mireille Soria
Producer
G
Gregg Taylor
Thanks
M
Matt Landon
Editor
J
Jay Bixsen
First Assistant Editor
J
James Beshears
Executive In Charge Of Post Production
N
Nicole Abellera
Casting
J
Jean Hemez
Lead Animator
M
Mark Deimel
Additional Editing
C
Chris Diebold
Sound Effects Editor
C
Christi Soper
Casting
P
Patrick Cicero
Foley Editor
M
Michael Babcock
Sound Designer
M
Michael Babcock
Supervising Sound Editor
M
Michael Babcock
Sound Re-Recording Mixer
J
Jeff Sawyer
Sound Effects Editor
T
Tighe Sheldon
ADR & Dubbing
D
David Ward
Animation
A
Ashley-Martin Dunn
VFX Artist
C
Chris Finnegan
Producer
C
Claire Deberle
Animation
R
Rune Brandt Bennicke
Character Designer
D
David Rouxel
Animation
M
Mette Tange
Animation
T
Thomas S. Drescher
Music Editor
C
Chris Fogel
Scoring Mixer
A
Anna Gopin
Animation
M
Martin Ferland
Animation
K
Katherine Ramos
Production Supervisor
R
Raymond Zibach
Thanks
A
Anthony Fung
VFX Artist
J
James Thatcher
Musician
K
Kevin Connolly
Musician
S
Steve Mair
Musician
M
Mollie Gamo
Casting Associate
F
Frédéric Côté
Lead Animator
J
Jonathan Navarro
Lighting Artist
R
Roy Latham
ADR & Dubbing
J
Joanna Lynne Smith
Production Coordinator
D
David Hail
Publicist
N
Nate Wragg
Production Design
L
Lang-Willar Chloe
Animation
R
Renaud Mégange
Animation
J
Jean-François Barthélémy
Lead Animator
C
Christophe Duflaut
Lighting Artist
B
Boris Plateau
Lead Animator
J
John Ashton Thomas
Orchestrator
D
David Yanover
Post-Production Manager
A
Angie Howard
Production Manager
S
Steve Jamerson
Sound Engineer
G
Grant Wilson
Animation
C
Chloé Proulx
Animation
S
Sebastien Bruneau
Animation Director
J
Jason Bone
Character Designer
J
Jacques Desanlis
Lighting Artist
S
Shibo Xiao
Lighting Artist
G
Gabriel Bégin
Animation
M
Mark Swift
Producer
W
Will Erokan
First Assistant Editor
A
Ann Daly
Thanks
M
Michelle Mendenhall
Additional Editing
C
Cory Walker
Systems Administrators & Support
C
Christy Page
Lighting Artist
M
Michael P. Hamler
Master Lighting Artist
R
Richard Ramazinski
Compositors
P
Perry Maple
Visual Development
B
Boizanté Guillaume
Lighting Artist
T
Thibault Bunoust
Lighting Artist
J
Jason Stovall
Compositors
E
Erik Tillmans
Animation
E
Erik Tillmans
2D Supervisor
L
Lucie Lavergne
Lighting Artist
M
Marie Balland
Line Producer
E
Eddie Hession
Musician
E
Edward Cervenka
Musician
B
Brune Marie de Miscault
Lighting Artist
I
Ian Allard
Lighting Artist
K
Kelly M. Covey
Script Coordinator
A
Adam Trout
Animation
B
Benoît Gautier
Animation
B
Bruno Etchepare
Animation
D
David Lapierre
Animation
D
Dimitrios Aspros
Animation
D
Dorian Bougard
Animation
E
Eric Lambert
Animation
J
Jennifer Gustafson
Animation
J
Jessica Gibbons
Animation
J
Jonathan Philippon
Animation
J
Jordi Gaspar Aldea
Animation
K
Kevin Herron
Animation
K
Ki Eun Suh
Animation
L
Luiza Alaniz
Animation
M
Maxence Verniers
Animation
N
Nicola Sterpone
Animation
O
Omar El Hindi
Animation
T
Tanguy Gourret
Animation
T
Thanos Kousis
Animation
T
Thibault Hormiere
Animation
W
Woosuk Jung
Animation
G
Gabrielle D. Fortin
Assistant Editor
R
Ryan Cummins
Compositors
B
Brandon Taylor
Digital Compositors
S
Steve Ouellette
Digital Compositors
P
Philippe Zerounian
Lead Animator
T
Taran Matharu
Lead Animator
R
R.J. Peña
Lighting Artist
K
Kim Nieva
Music Supervisor
D
Dorina Markoff-McNulty
Musician
A
Ade Macalinao
Production Coordinator
D
Damien Simonklein
Production Manager
M
Mary Melendez
Production Supervisor
A
Alice Martin
Thanks
A
Amy Berkower
Thanks
A
Anamika Bhatnagar
Thanks
K
Kassie Evashevski
Thanks
S
Sayuri Pilkey
Thanks
D
Dana Robins
VFX Artist
S
Stephen Mallia
VFX Artist
F
Floriane Marchix
Visual Development
D
Damon O'Beirne
Cinematography
D
Damon O'Beirne
Head of Layout