Crew

K
Kori Rae
Thanks
S
Sophie Vincelette
Set Dresser
L
Laura Phillips
Art Direction
A
Andrea Warren
Co-Producer
J
Jeremy Lasky
Director of Photography
S
Shawn Krause
Animation
B
Bobby Podesta
Supervising Animator
D
Dave Mullins
Animation
K
Kim White
Director of Photography
M
Michael Silvers
ADR Editor
D
Dennie Thorpe
Foley Artist
J
Jana Vance
Foley Artist
M
Mike Rich
Screenplay
W
William Cone
Production Design
T
Tom Myers
Sound Designer
T
Tom Myers
Supervising Sound Editor
T
Tom Myers
Sound Re-Recording Mixer
B
Ben Queen
Original Story
R
Rob Gibbs
Thanks
N
Natalie Lyon
Casting
J
Jay Shuster
Production Design
A
Adam Habib
Layout
S
Scott Morse
Additional Writing
S
Scott Morse
Story Supervisor
K
Kiel Murray
Screenplay
J
Jessie Thiele
Post Production Supervisor
T
Tom MacDougall
Executive Music Producer
B
Bart Samolis
Musician
V
Vincent Cosson
ADR Mixer
J
Joe E. Rand
Music Editor
C
Chris Wiggum
Publicist
S
Steve Avoujageli
Visual Effects Technical Director
A
Angelo Libutti
Storyboard
H
Howard London
ADR Mixer
M
Mark Dinicola
Colorist
J
John Hoffman
Storyboard Artist
J
James W. Brown
Animation
S
Shad Bradbury
Animation
B
Benjamin A. Burtt
Sound Effects Editor
N
Nicole Paradis Grindle
Thanks
R
Royce Wesley
Animation Director
D
Dominick Certo
Music Editor
B
Blake Collins
Foley
B
Blake Collins
Foley Mixer
G
Gregory Amundson
Additional Editor
B
Brian Chumney
Supervising Sound Editor
R
Ryan Kautzman
Software Engineer
J
Jonathan Sacks
Orchestrator
M
Mark C. Harris
Animation Director
A
Adam Rodriguez
Animation
A
Andrew Wheeler
VFX Artist
D
Dana Frankoff
Production Coordinator
P
Paul Abadilla
Set Designer
L
Lloyd Bernberg
Master Lighting Artist
S
Stacey Truman
Shading
N
Noah Klocek
Art Direction
A
Amera Rizk
First Assistant Editor
C
Charlie Ramos
Layout
J
Jessica Heidt
Script Supervisor
K
Kevin Connolly
Musician
S
Simon Christen
Animation
J
Jean-Claude Tran
Animation
J
Joe Garrity
Assistant Editor
A
Aaron Conover
Visual Effects
A
Aaron Conover
VFX Artist
A
Andrew Synowiec
Musician
W
Wade Culbreath
Musician
E
Edgar Karapetyan
Storyboard Artist
A
Amit Baadkar
Visual Effects Technical Director
N
Nick Berry
Art Department Manager
J
Jude Brownbill
Animation Director
C
Craig Foster
Art Direction
N
Neil Helm
Animation
J
Jonas Jarvers
Modeling
B
Burt Peng
Lighting Artist
J
Jan Pfenninger
Layout
M
Michael Sauls
Animation
D
David Shavers
Master Lighting Artist
M
Michael Sparber
Director of Photography
J
Jessica Torres
Animation
R
Ricky Wight
Animation
S
Steve Schaeffer
Musician
B
Briana Gardner
Publicist
B
Brian Boyd
Master Lighting Artist
J
Jason Hudak
Editor
D
Don Williams
Musician
D
Diane Howard
Publicist
J
Jahkeeli Garnett
Layout
K
Karl Vincent
Musician
C
Claudio de Oliveira
Animation
T
Tim Pixton
Animation
B
Benjamin Su
Animation
K
Kate Lardiere
Finance
B
Brendan Beesley
Animation
M
Mike Stern
Animation
J
Jose Luis Ramos
Master Lighting Artist
R
Rachael Bigelow
Assistant Sound Editor
J
Jon Bryant
Lighting Coordinator
M
Michael Rutter
Set Dressing Artist
Y
Yung Lian Frank Tai
VFX Artist
W
Winston O. Good
Software Engineer
J
Jose Ignacio
Systems Administrators & Support
S
Shaun Brown
Systems Administrators & Support
C
Charu Clark
Master Lighting Artist
P
Paul Oakley
Master Lighting Artist
A
Andrew Atteberry
Animation
S
Serena McKinney
Musician
L
Lance Fite
Animation
C
Catherine Hicks
Animation
B
Ben Rush
Animation
D
David Torres
Animation
J
Jessica Katz
Script Coordinator
G
Geoff Vaughan
Foley Artist
D
Dorien Gunnels
Lighting Artist
L
Linhan Li
Lighting Artist
F
Farhez Rayani
Lighting Artist
M
Maura Turner
Production Coordinator
M
Mike H. Mahony
Software Engineer
F
Félix O. Santiago
Software Engineer
G
Gates Roberg-Clark
Software Engineer
D
Dan Berman
Systems Administrators & Support
N
Nic Bishop
Systems Administrators & Support
E
Erik Shepherd
VFX Artist
T
Tal Shwarzman
Animation
S
Scott Hosfeld
Musician
F
Fred Kron
Musician
M
Matt DeMartini
Animation Manager
D
David Boucher
Scoring Mixer
N
Nathan Wall
Animation
A
Anthony De Francesco
First Assistant Sound Editor
R
Rejean Bourdages
Storyboard Artist
E
Erin Lehmkühl
Stereoscopic Technical Director
N
Nathan Nance
Sound Re-Recording Mixer
P
Pamela Darrow
Production Manager
S
Stewart Pomeroy
Stereoscopic Technical Director
H
Helen Z. Altenbach
Musician
Q
Qianbaihui Yang
Foley Editor
A
Andrea Goh
Layout
E
Ernesto Nemesio
Matte Painter
S
Susan Brunig
Color Grading
J
Josh Holtsclaw
Graphic Designer
X
Xavier Riffault
Storyboard Artist
D
Doug Berman
Thanks
E
Erin Crocker
Thanks
B
Brian Rankin
Security
C
Christine Crowley
Production Assistant
L
Laura Finell
Production Coordinator
E
Emily Goldsborough
Production Coordinator
D
Daniel LaPook
Story Coordinator
E
Eric M. Barker
Assistant Editor
J
Jon Vargo
Assistant Editor
J
Jonathan Vargo
Assistant Editor
A
Anthony David Duran
Post Production Coordinator
C
Corbin Hayes
Additional Music
J
Jamie Williams
Visual Effects Technical Director
J
James Bartolozzi
Visual Effects Technical Director
E
Evan Denmark
VFX Artist
M
Marlena Fecho
VFX Artist
J
Jay-Vincent Jones
Stereoscopic Technical Director
J
Jesse Weglein
Lighting Artist
E
Eric Lacroix
VFX Artist
E
Eric Lacroix
Visual Effects Technical Director
B
Bernard Lizon
Layout
R
Ryan Heuett
Layout
M
Montaque Ruffin
Animation
S
Sam Hood
Story Artist