Kajillionaire

KajillionaireCast and Crew

"Know your worth."

Cast

Crew

C
Cary Weitz
Boom Operator
J
Jennifer Johnson
Costume Design
S
Shawn Holden
Production Sound Mixer
S
Sebastian Winterø
Director of Photography
M
Megan Ellison
Executive Producer
J
Jonas Spaccarotelli
First Assistant Director
Y
Youree Henley
Producer
M
Matt Kennedy
Still Photographer
A
Aubree Bernier-Clarke
Epk Producer
K
Kim H. Ngo
Assistant Costume Designer
D
Daniel Applegate
Digital Imaging Technician
K
Kent Sparling
Sound Designer
K
Kent Sparling
Sound Re-Recording Mixer
B
Bjorn Ole Schroeder
Supervising Sound Editor
S
Sarah Esberg
Executive Producer
S
Sergio De Luca
"A" Camera Operator
D
Doug Winningham
Sound Effects Editor
T
Tim Pedegana
Post Production Supervisor
M
Mara Mark
Studio Teacher
S
Steve Goodloe
Electrician
S
Spooky Stevens
Unit Publicist
T
Tony Villaflor
Sound Re-Recording Mixer
A
Andrea Gard
Foley Artist
M
Matthew C. Blea
Second Assistant "A" Camera
J
Jillian Longnecker
Executive Producer
K
Kathleen Karridene
Makeup Department Head
D
Dan Snow
ADR Mixer
J
Joel Henry
Unit Production Manager
G
Gabe Hilfer
Music Supervisor
G
Gloria Conrad
Hairstylist
J
Jennifer Vecchiarello
Editor
J
Jeremy Bramer
Makeup Artist
D
David Peterson
Special Effects Coordinator
F
Frank Rinella
Foley Editor
F
Frank Rinella
Foley Mixer
S
Sofie Dejus
Production Coordinator
J
Jessica R. Lawson
Seamstress
J
Jessica R. Lawson
Tailor
A
Angelina Vitto
Costumer
J
John L. Weckworth
Compositor
D
Danielle Dupre
Sound Re-Recording Assistant
J
Joshua Bramer
Property Master
J
Julia Schachter
Script Supervisor
M
Matthew Janssen
Second Assistant Director
R
Rebecca Lawrence
Musician
K
Karen Bartek
Hair Department Head
L
Luis Gonzalez
Swing
J
John Stewart
Visual Effects Supervisor
C
Cheli Clayton
First Assistant "A" Camera
C
Chris Kallemeyn
Electrician
V
Vanessa Portillo
Extras Casting
B
Brittany Ruiz
Assistant Property Master
T
Tricia Barrett
Compositor
M
MacKenzie Stetzler
Art Department Production Assistant
C
Christi Leftwich
Assistant Editor
C
Cynthia Welles
Key Hair Stylist
D
Dave Conway
Location Manager
D
Dana Nelson
Set Production Assistant
C
Christopher Williams
Electrician
J
Jessica Shorten
Art Direction
C
Carrie Perry
Schedule Coordinator
C
Christine Bergren
Legal Services
J
Josh King
Transportation Captain
M
Mary Funsten
First Assistant "B" Camera
T
Tom Reiser
Digital Colorist
J
Jordan Crabtree
Production Office Assistant
Q
Quinn Kawata
Post Production Coordinator
R
Ryan Thomas
Electrician
E
Eli Horowitz
Associate Producer
J
John Brennick
Compositor
D
Dee Schuka
Post Production Accountant
L
Larry Riggen
Driver
J
Josh Lowden
General Manager
A
Andre Rivas
Digital Intermediate Assistant
S
Sasha Adkinson
Extras Casting
C
Chapel Folger
Visual Effects Producer
E
Emile Mosseri
Original Music Composer
G
George A. Miki
Driver
F
Francine Lecoultre
Ager/Dyer
H
Hayley Wright
Stunts
H
Hayley Wright
Stunt Double
D
Devynne Lauchner
Set Decoration
E
Elliot Hartley
ADR Mixer
R
Rodrigo Galvan
ADR Mixer
J
Jennifer Raymond
Digital Intermediate Editor
E
Elizabeth Litvitskiy
Writers' Assistant
J
John Howes
Best Boy Electric
S
Scott R. Todd
Gaffer
B
Brad Frizzell
On Set Dresser
J
Jared Arkulary
Digital Intermediate Producer
J
Jimmy Loof
Grip
M
Minnie Schedeen
Producer's Assistant
K
Kevin Bici
Set Dresser
J
Joshua Miller
Best Boy Grip
P
Peggy Yen
Production Accountant
P
Paul Hurtubise
ADR Mixer
E
Edward Hewitt Jr.
Casting Assistant
K
Katalin Urszuly
Key Makeup Artist
M
Mike Vitacco
Musician
M
Mark Bennett
Casting
N
Natalie Clark
Stand In
V
Veronica Bouza
Second Assistant "A" Camera
H
Harrison Reynolds
First Assistant "B" Camera
T
Tyson Banks
Second Assistant "B" Camera
D
Doug Shamburger
Boom Operator
T
Tommy Giordano
Utility Sound
A
Adam Sheedy
Key Grip
J
Jonathan Barangan
Best Boy Grip
S
Scott Parent
Dolly Grip
M
Matt Markus
Grip
A
Alex M. Jenkins
Grip
J
Jeremy Ochoa
Grip
R
Richard Walter
Grip
D
Darrel Ditri
Electrician
E
Eric Flesch
Electrician
L
Lisa Aragona
Art Department Coordinator
S
Stacey Furbeyre
Art Department Production Assistant
B
Brian Parada
Leadman
B
Brian Annis
Set Dresser
A
Andy Rines
Set Dresser
G
Gabrielle Moloney
Set Decoration Buyer
J
Jacqueline Trudel
Set Decoration Buyer
S
Spencer James Steadman
Swing
R
Raphael Di Febo
Assistant Property Master
S
Sean Tejaratchi
Graphic Designer
J
Jason Dodd
Special Effects Technician
J
John Peterson
Special Effects Technician
S
Shirley Lipscomb
Seamstress
S
Shirley Lipscomb
Tailor
K
Kaitlyn Alyward
Costume Assistant
E
Edgar Orellana
Layout
C
Christina Lee
First Assistant Accountant
J
James Yen
Payroll Accountant
E
Evelyn Fredrich
Production Supervisor
M
Michael Hansen
Assistant Production Coordinator
P
Preston Grant
Production Secretary
W
Will Potenberg
Production Secretary
J
Jana Ludwigova
Second Second Assistant Director
N
Nicholas L. Harvell
Set Production Assistant
N
Nick Fiore
Set Production Assistant
J
Jason Jamal
Set Production Assistant
C
CĂ©line Bava-Helms
Producer's Assistant
S
Skye Caruso
Producer's Assistant
N
Natalie Sellers
Producer's Assistant
M
Michaela Anderson
Producer's Assistant
T
Travis Campbell
Actor's Assistant
M
Melina Hayum
Actor's Assistant
S
Sherwin Kim
Actor's Assistant
W
Will McDowell
Actor's Assistant
C
Craig Alexander
Driver
A
Andre E. Bond
Driver
E
Eric Gilbert
Driver
K
Kimo Han
Driver
G
Gordon Hill
Driver
H
Harland Kanahele
Driver
T
Terrence Peters
Driver
N
Nifo Selesitino
Driver
T
Terry Smith
Driver
J
Jack A. Tatevosian
Driver
D
Dan Wright
Driver
E
Edgar Hernandez
Catering
R
Raul Hernandez
Catering Head Chef
I
Ingmar Najarro
Assistant Chef
G
Gary K Matosian
Craft Service
N
Nick Matosian
Craft Service
V
Vardui Matosian
Assistant Craft Service
A
Alonso Pelayo
Set Medic
M
Matt Allende
Set Medic
J
Jon Null
Head of Production
H
Huey Carroll
Compositor
E
Erick Eiser
Musician
T
Theodosia Roussos
Musician
T
Theodosia Roussos
Vocals
C
Catherine Outterbridge
Musician
A
Alessandra Noelle
Musician