Crew

R
Rick Sayre
Supervising Technical Director
N
Nathan Stanton
Additional Storyboarding
M
Mark Sanford
Layout
S
Shawn Krause
Animation
D
David DeVan
Animation
B
Brett Coderre
Animation
D
Dave Mullins
Supervising Animator
S
Sanjay Patel
Story Artist
M
Michael Venturini
Animation
K
Kureha Yokoo
Animation
R
Ron Zorman
Animation
D
Dee Selby
Foley Editor
S
Stephen M. Davis
Music Editor
J
Joel Iwataki
Scoring Mixer
K
Kevin Andrus
Animation
S
Scott Curtis
Foley Mixer
S
Shelley Roden
Foley Artist
J
Jeanette Browning
ADR Recordist
C
Chris Haynes
Production Assistant
S
Steve Bissinger
Sound Effects Editor
D
Derek Thompson
Storyboard Artist
N
Natalie Lyon
Casting
J
Josée Lajoie
Lighting Artist
C
Cameron Patrick
Orchestrator
J
Jessie Thiele
Post Production Supervisor
J
Jeffrey Lynch
Additional Storyboarding
A
Alli Sadegiani
Animation
M
Michael Bidinger
Animation
C
Cheryl Nardi
ADR Supervisor
B
Ben Morris
Assistant Editor
C
Chris Wiggum
Publicist
J
Joe Giampapa
Storyboard Artist
M
Mark Dinicola
Colorist
J
James W. Brown
Animation
E
Erik Smitt
Director of Photography
L
Leslie Watters
Animation
A
Adam Schnitzer
Layout
S
Steve Orlando
Sound Effects Editor
N
Nestor Benito
Digital Compositor
J
Jeff Kryka
Orchestrator
N
Norman Ludwin
Orchestrator
F
Frank E. Abney III
Animation
T
Thom Brennan
Foley Editor
N
Nicole Paradis Grindle
Producer
R
Royce Wesley
Animation
B
Brad Dechter
Orchestrator
J
Jonathan Borland
Sound Effects Editor
B
Blake Collins
Foley Mixer
R
Ryan Kautzman
Software Engineer
G
Greg Gladstone
Sequence Lead
M
Michal Makarewicz
Animation
M
Mike Leonard
Layout
A
Andrew Coats
Animation
L
Lou Hamou-Lhadj
Modeling
A
Amanda Deering Jones
Production Coordinator
B
Bill Watral
Visual Effects Supervisor
A
Adam Rodriguez
Animation
S
Shaun Chacko
Animation
J
John "JT" Torrijos
Projection
M
Michael Stocker
Animation
A
Andrew Wheeler
VFX Artist
P
Paul Abadilla
Set Designer
O
Octavio E. Rodriguez
Storyboard Artist
O
Octavio E. Rodriguez
Story Artist
C
C.J. Hsu
First Assistant Editor
M
Mahyar Abousaeedi
Director of Photography
M
Matthew Silas
Layout
P
Paulo Diaz
Animation
S
Simon Christen
Animation
K
K. C. Roeyer
Animation
D
Don Crum
Animation
J
Jean-Claude Tran
Animation
G
Geoffrey Sledge
Assistant Editor
A
Aaron Conover
Visual Effects
A
Anthony J. Greenberg
Second Film Editor
M
Mick Giacchino
Additional Music
A
Amit Baadkar
Visual Effects Technical Director
J
Jim Cody Harrington
Visual Effects Technical Director
M
Megan Bartel
Story Manager
E
Evan Bonifacio
Animation Director
J
Jude Brownbill
Animation
M
Michael Chia-Wei Chen
Animation
N
Nathan Fariss
Set Supervisor
J
Justin Farris
Animation
G
Graham Finley
Animation
C
Craig Foster
Graphic Designer
J
Joey Gilbreath
Animation
A
Aron Hatfield
Animation
T
Travis Hathaway
Animation Director
T
Tsung-Yin Hsieh
Animation
G
Guilherme Sauerbronn Jacinto
Animation
R
Robert Kinkead
Layout
M
Mitch Kopelman
Digital Compositor
A
Aaron Koressel
Animation
B
Bruce Kuei
Animation
J
John Chun Chiu Lee
Animation
H
Holger Leihe
Animation
C
Cameron Miyasaki
Animation
J
Javier Moya Alonso
Animation
B
Burt Peng
Lighting Artist
J
Jan Pfenninger
Layout
K
Kiki Mei Kee Poh
Shading
J
Jayson Price
Animation
J
Jordan Rempel
Lighting Artist
N
Nickolas Rosario
Animation
A
Allison Rutland
Animation
L
Leo Santos
Layout
M
Michael Sauls
Animation
B
Brett Schulz
Animation
T
Terry Song
Animation
M
Matthew Strangio
Animation
R
Raphael Suter
Animation
J
Jessica Torres
Animation
R
Ricky Wight
Animation
A
Alon Winterstein
Animation
T
Tom Zach
Animation
M
Maria Lee
Shading
C
Christopher Zuber
Assistant Editor
E
Emily Engie
Assistant Accountant
B
Briana Gardner
Publicist
A
Amanda Wagner
Animation
J
Jahkeeli Garnett
Layout
M
Mark LeVang
Musician
M
Mark Gasbarro
Musician
G
Gerisa Macale
Production Coordinator
D
Dovi Anderson
Animation
C
Claudio de Oliveira
Animation
J
Jae Hyung Kim
Animation
D
Dan Nguyen
Animation
T
Tim Pixton
Animation
B
Benjamin Su
Animation
R
Rob Rowe
Thanks
L
Leslie Pao
Editorial Manager
B
Becky Neiman
Thanks
B
Brendan Beesley
Animation
J
Joshua Dai
Animation
M
Mike Stern
Animation
A
Andy Lin
Lighting Artist
J
Jon Bryant
Production Coordinator
A
Alyssa Mar
Production Coordinator
M
Michael Rutter
Set Dressing Artist
W
Winston O. Good
Software Engineer
S
Serena McKinney
Musician
T
Tim Evatt
Set Designer
L
Lance Fite
Animation
C
Catherine Hicks
Animation
B
Ben Rush
Animation
D
David Torres
Animation
M
Max Sachar
Animation Manager
D
Dorien Gunnels
Lighting Artist
D
Dorien Gunnels
Compositing Artist
F
Farhez Rayani
Lighting Artist
T
Teresa Conaty
Systems Administrators & Support
S
Shaun Galinak
VFX Artist
T
Tomoyuki Harashima
Animation
T
Tal Shwarzman
Animation
A
Adam Burke
Animation
D
Doug Frankel
Animation
K
Ken Kim
Animation
K
Kevin O'Hara
Animation
R
Rob Duquette Thompson
Animation
J
Jaime Landes Roe
Animation
S
Sequoia Blankenship
Animation
S
Scott Hosfeld
Musician
G
Greg Loskorn
Score Engineer
K
Kristoff Vergne
Animation
M
Manuel Zenon Rodriguez
Animation
N
Nathan Wall
Animation
K
Kyle Mohr
Animation
H
Hiroaki Narita
Visual Effects Technical Director
M
Max Rodriguez
VFX Artist
E
Erin Lehmkühl
Stereoscopic Technical Director
E
Edgar A. Ochoa
Logistics Coordinator
N
Nathan Nance
Sound Re-Recording Mixer
W
Weera Tom Wichitsripornkul
Shading
S
Stewart Pomeroy
Stereoscopic Technical Director
D
Deanna Marsigliese
Character Designer
D
Deanna Marsigliese
Costume Designer
B
Brian Kalin O'Connell
Story Artist
T
Tanja Krampfert
Modeling
B
Bill Presing
Story Artist
S
Susan Brunig
Color Grading
J
Josh Holtsclaw
Art Direction
B
Brian Rankin
Security
E
Emily Goldsborough
Production Coordinator
D
Daniel LaPook
Animation Coordinator
J
Jonathan Vargo
Assistant Editor
E
Evan Denmark
Visual Effects Technical Director
R
Ryan Heuett
Layout
M
Montaque Ruffin
Animation
H
Hannah Ghioni
Animation Manager
K
Katie Schaefer
Associate Editor
S
Sabine O'Sullivan
Production Manager
M
Melody Cisinski
Storyboard Artist
M
Melody Cisinski
Story Artist
S
Samantha Gurash
Producer's Assistant
K
Kathryn Hendrickson
Story Manager
M
Mia Stapleton
Production Assistant
D
David Eberle
Software Engineer
J
Josh Lowden
General Manager
E
Emre Emin
Background Designer
N
Nancy Tsang
Modeling
J
Jacob Kuenzel
Shading
M
Mariana Galindo
Tailor
C
Cari Reiche
Visual Effects Technical Director
I
Itamar Belson
Visual Effects Technical Director
E
Erin Onstine
Stereoscopic Technical Director
T
Tracy Lee Church
Set Dressing Artist
A
Alexander Curtis
Layout
A
Andy Grisdale
Layout
A
Arjun Rihan
Layout
S
Seong-Young Kim
Layout
C
Christopher Chua
Animation
J
Jordi Oсate Isal
Animation
R
Rosanna Sullivan
Story Artist