Sausage Party

Sausage PartyCast and Crew

"Always use condiments"

Cast

Crew

F
Francine Maisler
Casting
M
Mary Pat Bentel
Thanks
J
John Garret Gorman
Thanks
G
Giorgio Rivalta
Lighting Artist
C
Chelsea Barnard
Thanks
M
Matt Tolmach
Thanks
K
Katie Byron
Thanks
M
Megan Ellison
Producer
A
Andrew J. Cohen
Thanks
L
Lisa Goldberg
Thanks
A
Ariel Shaffir
Screenplay
A
Ariel Shaffir
Executive Producer
B
Ben Karlin
Thanks
D
Daryl B. Kell
Music Editor
B
Bart Samolis
Musician
A
Anthony Di Ninno
Layout
N
Nicole Stinn
Line Producer
G
Gregg Barbanell
Foley
P
Phillip Bladh
Production Sound Mixer
P
Phillip Bladh
Thanks
D
David Werntz
Sound Effects Designer
R
Ryan Collins
Sound Effects Editor
K
Katherine Rose
Foley
J
James Morioka
Supervising Dialogue Editor
C
Cale Finot
Thanks
J
Jillian Longnecker
Co-Producer
C
Chris Carpenter
Sound Re-Recording Mixer
M
Michael A. Webber
Thanks
T
Todd Demong
Storyboard
D
David Distenfeld
Executive Producer
K
Kevin Pavlovic
Editor
K
Kyle McQueen
Art Direction
A
Arlyn Bantog
Production Manager
M
Michael Linton
Animation
H
Honey Khadem
VFX Artist
J
James Sathre
Lighting Technician
S
Scott Armstrong
Layout
A
Andrew Blodget
Animation
J
Jeff Bailey
Animation Supervisor
A
Aadel Forootan
Animation Manager
J
Jay Floyd
Administration
A
Avner Engel
Animation
S
Seyed Alireza Meraji
Animation
C
Claire Niebergall
Animation
C
Crystal Sing
Animation
R
Rodrigo Goncalves Venceloski
Animation
C
Christopher Brooks
Music Editor
D
Darren Schmidtz
Animation
R
Robin Badr
Animation
C
Chanel Raisin
Script Supervisor
C
Chanel Raisin
Thanks
G
Gabe Hilfer
Music Supervisor
D
David Browning
Animation
M
Michael Kiely
Animation Supervisor
S
Samantha Liu
Title Designer
B
Bert Van Brande
Visual Effects Supervisor
F
Florian Parrot
Animation
J
Joi McMillon
Thanks
J
Joi McMillon
Assistant Editor
B
B. Ted Deiker
Thanks
L
Larkin Donley
Thanks
M
Mary Nelson-Duerrstein
Negative Cutter
C
Craig Braginsky
Additional Music
R
Rishi Kaul
Animation
M
Mitch Yager
Animation
J
Jonathan Coyne
Thanks
U
Uri Alonim
Animation
T
Theodore Bressman
Thanks
L
Ling Hsu
Animation
J
Jonathan Navarro
Lighting Artist
F
Felipe Ruiz Reyes
Master Lighting Artist
T
Tarek Elaydi
CG Supervisor
N
Nate Barnard
CG Supervisor
A
Anthony Bauyon
Assistant Editor
S
Sandra Kaufman
Assistant Editor
J
Jenn Storm
Assistant Editor
S
Sarah Dougan
Script Coordinator
S
Sarah Dougan
Editorial Coordinator
E
Ellery Van Dooyeweert
First Assistant Editor
A
Amanda Fujita
Lighting Artist
L
Luis Alberto De La Cerda
Lighting Artist
M
Mallory Mahar
Lighting Artist
D
Drew Tobin
Lighting Artist
W
Wayne Vincenzi
Lighting Artist
A
Anastasia Zubenko
Lighting Artist
K
Kenny Chang
Lighting Supervisor
M
Mayleen Ahoy
Production Accountant
M
Mayleen Ahoy
Production Accountant
M
Michael Chow
Production Accountant
N
Nikki Beaton
Production Coordinator
L
Liam Callander
Production Coordinator
A
Arian Fay
Production Coordinator
K
Kitt Holeman
Production Coordinator
G
Grace Schoorl
Production Coordinator
K
Kathleen Steele
Production Coordinator
S
Stacy Thompson
Production Coordinator
A
Alec Rubay
Foley Editor
B
Bruce Franklin
Line Producer
S
Shelley Ann Taylor
Casting
R
Ryan Guzdzial
First Assistant Camera
G
Gregory Klein
Lead Animator
R
Rita Lin
Lighting Artist
G
Guillermo Soria
Lighting Artist
S
Shaun Gordon
Post Production Supervisor
M
Miriam Kallweit
Production Coordinator
S
Sheena Singh
Production Coordinator
M
Meg Walls
Production Coordinator
E
Emily Yakashiro
Production Coordinator
A
Andrew Harvey
Production Manager
E
Edgardo Ulloa
Animation
F
Fahad Haddad
Animation
J
Jason Thomas Campbell
Animation
G
Giai Jeff Wong
Animation
T
Tony R. Flemming
Animation
V
Vladimir Haintz
Animation
P
Pushkar Atre
Animation
N
Nathan Dorfer
Animation
C
Connor Ferguson
Animation
C
Cory Goodwin
Animation
N
Nicholas Hogan
Animation
A
Anurag Jadhav
Animation
A
Anurag Jadhav
Animation
C
Caroline Jarvis
Animation
M
Megan Johnson
Animation
A
Alex Kamien
Animation
L
Laura McColm
Animation
R
Rory McGrath
Animation
J
Jose De Mireles Lara
Animation
K
Kristy Osten
Animation
K
Kristy Osten
Animation
J
Jennifer Pagan
Animation
A
Alex Pepin
Animation
P
Pearce Perkins
Animation
M
Morgan Ratsoy
Animation
K
Kari Rust
Animation
E
Eugen Sasu
Animation
A
Adriana Soto
Animation
P
Prasad Thangeti
Animation
W
Wiley Townsend
Animation
T
Tuan Anh Trinh
Animation
H
Hao Wang
Animation
S
Stephne Wood
Animation
J
Jimmy Wu
Animation
M
Mykie Yatco
Animation
S
Steve Wittmann
Animation Supervisor
D
Dylan Kurp
Modeling
D
Dylan Kurp
Modeling
M
Maritza Louis
Modeling
J
Jacquie Doyle
Visual Development
D
Dmytro V. Sirenko
Visual Development
K
Ken Franchi
Thanks
D
Dawn Subhasiriwatana
Thanks
A
Adam Jordan
Thanks
K
Kyle Fox
Lighting Artist